У США помер відомий письменник з Калуша

news-image: У США помер відомий письменник з Калуша
У неділю, 23 вересня відійшов у вічність український поет, представник "Нью-Йоркської школи" Богдан Рубчак.

Про сумну звістку повідомили у Спілці Письменників Івано-Франківщини, пише Бліц-Інфо. Об этом сообщает vlada-control.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Як повідомив письменник Олесь Ільченко (Oles Ilchenko) на Фейсбуці, не стало Нашого краянина, родом із Калуша, українського поета, представника "Нью-Йоркської школи" Богдана РУБЧАКА (1935-2018). Світла пам"ять!",- йдеться у дописі.

Довідка:

Рубчак Богдан (6 березня 1935, Калуш — 23 вересня 2018, Нью Джерсі) — письменник (поет, літературознавець, есеїст). Автор збірок поезій, співредактор і співупорядник книжок, представник модернізму в українській поезії 1960-их років, член Нью-Йоркської групи. З 1948 у США: з 1968 викладач у Рутґерському, з 1973 — в Іллінойському університетах.

Окрім збірок поезій написав понад 100 статей та есе, разом з Богданом Бойчуком упорядкував антологію сучасної української поезії на заході, яка вийшла у 1969 році в двох томах під назвою «Координати». Перед цим, у 1967 році, редагував разом із Святославом Гординським «Зібрані твори» Богдана-Ігоря Антонича, упорядкував разом із Б. Бойчуком антологію поезії «Координати» (І — II, 1969).Джерело статті: “http://www.blitz.if.ua/news/u-ssha-pomer-vidomyy-pysmennyk-z-kalusha.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя