Політичний присмак заяв Генпрокурора буде шкодити справі Бабченка, – політолог

четвер, 31 травня, 2018, 11:59 Політика


  • Читать эту новость на русском


Політичний присмак заяв Генпрокурора буде шкодити справі Бабченка, – політолог

ZIK
ZIK


Вчорашня промова Генпрокурора Юрія Луценка на прес-конференції, яка була присвячена «вбивству» журналіста Бабаченка, мала елементи політичного піару. Але це дуже ризиковано, адже політичні заяви в контексті розслідування конкретних кримінальних справ можуть викликати неоднозначну реакцію у суспільстві. Об этом сообщает novosti-dny.in.ua со ссылкой на СМИ.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Ігор Рейтерович.


«Я вважаю, що деякі слова, які прозвучали вчора на прес-конференції щодо «вбивства» Бабченка, в першу чергу з уст Генерального прокурора були зайвими, зокрема, щодо конкретних прізвищ політиків, які критикували роботу правоохоронних органів. Адже це надає справі дуже серйозного політичного присмаку, який буде шкодити розслідуванню справи», – сказав Рейтерович.


За його словами, варто не забувати, що і серед міжнародних партнерів, і серед українців рівень довіри до найвищих органів влади в Україні дуже часто є під великим питанням.


«Варто не забувати, що вже було багато критики з боку опозиційних політиків по відношенню до уряду та дій спецслужб, але з іншого боку, а чого ми ще очікували? Ми ж прекрасно розуміємо, який рівень довіри, в першу чергу, громадян на сьогоднішній день є до Верховної Ради, Кабінету міністрів, Президента, Генерального прокурора, Служби безпеки України і т.д. Єдина інституція, яка дійсно наразі має високий рівень довіри – армія. Адже вона воює і безпосередньо захищає країну від ворога», – прокоментував політолог.


Тому він вважає, що навіть вдало проведеною спецоперацією неможливо перекрити двадцять справ, які на сьогоднішній день не доведені до логічного завершення. Але також не варто забувати, що уже розпочалася підготовка до майбутніх президентських та парламентських виборів.


«Країна, фактично, вже живе у виборах, попри те, ще про них навіть офіційно не оголосили. Але вже зараз почали з’являтися персони, які говорять, що йтимуть у президенти і цей маховик все більше буде розкручуватися. І вчорашню промову Генпрокурора певною мірою можна розглядати через призму підготовки до виборів. Звісно, я не скажу, що вся вчорашня промова була політичним піаром. Безумовно, ні. Найперше він відповідав на ті фахові питання, які стосувалися справи. Але про деякі елементи можна було розповісти через декілька днів. Тоді б вони не прозвучали штучно», – вважає Рейтерович.


Адже журналісти, які були присутні на прес-конференції та політики, які невдовзі аналізували заяви, також зауважили, що політичні заяви в контексті розслідування конкретних кримінальних справ є недоречними.


«Коли йдеться про політичні заяви, то в першу чергу вони є небезпечними для тих осіб, які їх роблять. Тому що невідомо, як суспільство на них відреагує. І мені здається, що якихось великих політичних балів, навіть Юрію Луценку на даний момент це не надало. Тому будемо сподіватися, що надалі політичних заяв буде менше, а більше звертатимуть увагу на фахове виконання роботи», – прокоментував Ретерович.

Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/05/31/politychnyy_prysmak_zayav_genprokurora_bude_shkodyty_spravi_babchenka__1335621”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя